Tukožroutská polévka: 3 nejlepší polévky na hubnutí

Tukožroutská polévka byl objev, který v rámci hubnoucích programů vyvolal úplný boom. I když se od tohoto trendu spíše upouští, kvalitní polévka nemůže v rámci zdravé redukce váhy nikdy uškodit. Proto vám nabízíme tři nejlepší recepty na její přípravu.

Málokdo je spokojený se svou současnou tělesnou váhou. Zvlášť, když se blíží plavková sezóna, která odhalí každé přebytečné deko tuku na těle. Ačkoliv je nejlepším způsobem pro ztrátu hmotnosti sport, někteří lidé se spoléhají na tukožroutské polévky. A také na drastickou redukci přijatých kalorií. 

pexels pixabay 533280 scaled

To, zda má pouhé pojídání polévky smysl, si povíme později. Nejprve se zaměříme na dietní polévky, které vám mohou pomoci ozvláštnit váš redukční jídelníček.

Zelná tukožroutská polévka

Budete potřebovat: ½ hrnku zelí, 1 hrnek celeru, 1 hrnek cibule, 1 hrnek mrkve, 1 zelenou papriku, 3 stroužky česneku, 4 hrnky kuřecího vývaru, 400 g rajčat s bazalkou a oreganem, ½ lžičky čili vloček, sůl, pepř

Ve velkém hrnci rozpalte olivový olej. Následně do něj dejte najemno nakrájený celer, cibuli, nakrájenou papriku a nakrájenou mrkev. Restujte, dokud zelenina nebude o něco měkčí. Následně do zeleniny přidejte česnek a opět několik minut společně opékejte. 

V dalším kroku zeleninu zalijte vývarem a přidejte zelí s rajčaty. Polévku přiveďte k varu a nechte zeleninu důkladně změknout. Nakonec přidejte koření. A můžete podávat.

Zeleninová tukožroutská polévka

pexels mali maeder 143133 scaled

Budete potřebovat: 1 cibuli, 2 stroužky česneku, 1 hrnek mrkve, 4 hrnky zelí, 1 hrnek zelených fazolek, 2 papriky, 800 g rajčat, 2 lžíce rajčatové pasty, 2 bobkové listy, ½ lžičky tymiánu, ½ lžičky bazalky, 2 hrnky cukety, 2 hrnky brokolice, sůl, pepř

Ve velkém hrnci spolu na oleji orestujte cibuli a česnek. Následně přidejte nakrájenou mrkev, zelí a zelené fazolky. Společně restujte asi 5 minut. Dále přidejte nakrájenou papriku, rajčata, vývar, rajčatovou pastu, bobkový list a koření. Společně vařte asi 7 minut. Poté přidejte do hrnce ještě cuketu a brokolici a společně vařte po dobu 5 minut. Před podáváním z polévky odstraňte bobkový list.

Osvědčená hubnoucí polévka

Budete potřebovat: 950 ml kuřecího vývaru, 800 g rajčat, 1 cibuli, 2 stroužky česneku, 230 g hub, 3 mrkve, 1 cuketu, 1 žlutou dýni, 2 hrnky zelených fazolek, 400 g červených fazolí, 4 hrnky zelí, sůl, pepř, 1 lžičku italského koření

Ve velkém hrnci s malým množstvím oleje osmažte česnek, mrkev, cibuli a houby. Mělo by to trvat asi 5 minut. Následně do hrnce přidejte veškeré ostatní ingredience. Hrnec přiklopte pokličkou a na mírném plameni vařte polévku asi 2-3 hodiny.

pexels quang nguyen vinh 2518893 scaled

Jak to funguje?

Správně byste měli jíst některou z těchto polévek alespoň týden. Nebo i déle. Poté byste měli zaznamenat rapidní úbytek váhy.

Problém je ale v tom, že si mnoho lidí neuvědomuje, jak jejich tělo funguje. Naše váha není tvořená jen tukem. Ale také kostmi, vodou a svalovou hmotou. To, že během týdne zhubnete neznamená, že jste zhubli tuk. Pokud je dieta hodně drsná, většinou tělo přijde o vodu a o aktivní svalovou hmotu. Opticky, ale i na váze jste tedy hubenější. Ale vaše tělo je v mnohem horší kondici.

Proč?

Protože aktivní svalová hmota zvyšuje (kvůli energetické náročnosti) metabolismus. A to dokonce i v klidovém režimu. To znamená, že jakmile přejdete na svou původní stravu, na tuk se začne nabalovat další tuk. Takže zase rychle přiberete. A dokonce mnohdy překonáte i svou původní nejvyšší váhu. Tomuto jevu se říká jojo efekt.

Udržitelné hubnutí tedy kombinuje vyvážený jídelníček (s větším podílem bílkovin a zeleniny) a pohyb. To by mělo přispět ke snížení denního energetického příjmu. Z toho důvodu se nevyplatí na tukožroutskou polévku plně spoléhat. Když už, měla by být pouze doplňkem dlouhodobé změny životního stylu.

Zkoušeli jste někdy nějakou radikální dietu? Pokud ano, jak to dopadlo? Opravdu bylo zhubnutí trvalé?

Zdroje informací

https://divascancook.com/wonder-soup-recipe-weight-loss-soup-7-day-diet-cabbage-soup/ – Zelná polévka na hubnutí (anglicky)

https://www.spendwithpennies.com/weight-loss-vegetable-soup-recipe/ – Zeleninová polévka na hubnutí (anglicky)

https://www.favfamilyrecipes.com/weight-loss-magic-soup/ – Zázračná polévka na hubnutí (anglicky)

Autorem článku je Kateřina

Ráda vařím a proto se s vášní věnuji tvorbě chutných receptů, které spojují tradiční chuťové lahůdky s moderním šmrncem. Mým cílem je přinést do každé domácnosti radost z kulinářského objevování a inspirovat ostatní k experimentování v kuchyni. Věřím, že dobré jídlo spojuje lidi a může být nejen lahodným zážitkem, ale i způsobem sdílení lásky prostřednictvím každého krůčku při přípravě.

Napsat komentář