6+1 nejkrásnějších kuchyní

Chystáte se na dlouho odkládanou renovaci kuchyně, ale tak nějak nevíte, jak by měla ve výsledku vypadat? Nevadí. Pojďte se inspirovat 6 + 1 nejlepšími nápady na nejkrásnější kuchyně. A kdo ví, třeba vás některá z nich tak nadchne, že se stane nedílnou součástí vaší domácnosti. 

S renovací kuchyně to není vůbec lehké. Kuchyň by měla být především praktická. Na druhou stranu už dávno neplatí, že by praktičnost měla převážit i nad příjemným a moderním vzhledem. Ze zařizování této místnosti se tedy stává poměrně tvrdý oříšek. 

Když už máte vybráno, vaše rozhodnutí je často podlamováno představami dalších členů rodiny. Nezřídka vám do zařízení kuchyně mluví i lidé, kteří s vaší rodinou nemají vůbec nic společného. (Nezřídka se jedná o přátele či kolegy z práce.) 

Pokud máte pocit, že je toho na vás při rozhodování o vzhledu kuchyně příliš, pojďte se podívat na ty nejlepší a nejkrásnější z nich. 

Tmavá kuchyně s otevřeným konceptem 

1 pexels photo 1380019

Tato kuchyně je nápaditá už na první pohled. Nejen pro své velkorysé rozměry, ale také kvůli své barvě a harmonickému propojení se zbytkem domu. 

Skříňky jsou vyhotovené z kvalitního hnědého masivu, který zdobí praktické úchytky z černého kování. Dále si zde můžete povšimnout velkého množství úložných prostor, které se vám budou hodit zvlášť v případě, že jste zapálení kuchaři a pravidelně u sebe doma pořádáte nejrůznější setkání a oslavy. Jako velmi praktický se v tomto ohledu jeví ostrůvek se zabudovaným dřezem, který skýtá extra úložné prostory. Z druhé strany k němu lze přistavit několik vyšších židlí a rázem tak vykouzlíte místa pro další strávníky. 

Kuchyňská deska je dobrým kompromisem mezi příliš tmavou, ale i příliš světlou barvou. Barva na zdi je pak hřejivě krémová. Pouze za sporákem si můžeme povšimnou praktických dlaždic, které jsou odolnější proti mastnotě a nejrůznějším skvrnám, které se na zdi objeví během vaření.  

Stejný motiv dlaždic se opakuje i na podlaze celé kuchyně. Výhodou je jejich snadná omyvatelnost v případě, že vám něco nechtěně spadne na zem. 

Dále si můžete povšimnout, že veškeré spotřebiče v kuchyni jsou v nerezové úpravě. To hodnotíme velmi kladně, jelikož bílé spotřebiče by v tomto prostředí působily spíše rušivě. 

Nakonec nesmíme opomenout, že je celá kuchyň velmi dobře osvětlená a nechybí v ní dostatečné množství zásuvek. 

Moderní dřevěná kuchyně 

2 photo 1512916194211 3f2b7f5f7de3

Pokud si potrpíte na moderní design, ale zároveň nemáte tolik prostoru jako v předešlém případě, můžete se inspirovat tímto řešením kuchyňského koutu. 

Hlavní roli zde hraje kvalitní světlé dřevo, které je dobrým základem pro kuchyňské skříňky a zároveň elegantně skryje velké spotřebiče, jakými jsou lednice a mrazák. V kontrastu se světlým dřevem pak výborně funguje černá pracovní deska a černé obložení pracovní plochy, které dodávají celé kuchyni zvláštní charisma. 

Taktéž si v této kuchyni můžeme povšimnou praktického kuchyňského ostrůvku, nad kterým je šikovně uložená nerezová digestoř. Pokud trpíte nedostatkem místa, pak by pro vás mohlo být řešení vestavět troubu a mikrovlnku do jedné z dřevěných skříněk. Výhodou je také to, že připravované pokrmy budete mít vždy v linii očí a nebudete se muset při kontrole jídla neustále ohýbat. 

Podlahu tvoří řada světlých a dobře omyvatelných dlaždic, které se skvěle doplňují s barvou skříněk. A aby kuchyň nepůsobila příliš temně, při její realizaci bylo do místnosti instalováno hned několik typů osvětlení. 

Malé akcenty, které kuchyň doladí jsou bezesporu hodiny, rostlina na ostrůvku a několik ozdobných nádob na horních skříních. 

Bílá kuchyně s modrým akcentem 

3 kitchen 2565105 960 720

Pokud pro vás byly předchozí kuchyně příliš tmavé, pak si vás zcela určitě získá tato bílá kuchyň s modrými a stříbrnými akcenty. 

Krom opravdu velkého prostoru pro přípravu jídla nabízí i bohaté možnosti v uskladňování potravin a kuchyňského náčiní. Stejně jako v předešlých případech – i tato kuchyň disponuje praktickým ostrůvkem, který se může dle potřeby stát dalším místem pro konzumaci jídla. Ostrůvek má příjemně hřejivou modrou barvu a pískově šedou pracovní plochu, což přispívá k zahřátí jinak bledého interiéru. 

Kuchyni vévodí poměrně strohé bílé skříňky s černým kováním. To je v kontrastu s tmavou pracovní deskou a nerezovými spotřebiči. Dřez najdete u okna. Díky tomu budete mít krásný výhled ven, ale i jistotu, že nezapomenete omýt zbytky jídla od oběda. Nad sporákem nechybí digestoř, která se postará o to, aby mastná pára nepoškodila povrch světlých skříní. 

Dlaždičky za pracovní plochou jsou vyhotoveny hned ve dvou provedeních. Za pracovní plochou najdete malé světlé dlaždice. Jen za sporákem si majitelé dovolili trochu invence a zvolili nápaditou mozaiku v modrých tónech. 

Podlaha kuchyně je z tmavého dřeva, takže místnost nepůsobí studeně. Strávníkům i kuchaři pak přijde vhod kvalitní osvětlení celého prostoru. 

Žlutá kuchyň 

4 kitchen 416027 960 720

Pokud žijete v menším bytě či domě, pak vás možná inspiruje tato veselá kuchyň ve žlutém provedení. Jejím základem jsou dva odstíny kuchyňských skříněk. Dole jsou skříňky v barvě slonové kosti, nahoře pak skříňky o odstín tmavší. Ve spojení se zlatavě žlutou mozaikou za pracovní plochou tak kuchyň získává příjemně hřejivý nádech. 

Pracovní deska je klasicky bílá, která je doplněna o spotřebiče v chromové úpravě. S těmi pak přirozeně ladí nerezové úchytky skříněk. Nelze si nepovšimnout i praktických vychytávek nad pracovní plochou. Díky závěsným dílům na nádobí budete mít všechny své nejpoužívanější nástroje hezky při ruce. 

Spodní skříňky stojí na nožičkách, což znamená, že v případě, že vám některá surovina upadne na zem, bude pro vás jednodušší se k ní dostat. Podlaha je pak v příjemně hnědém tónu, který koresponduje s barvou dlaždic a světle zelenou výmalbou, která je doplněna o dekorativní tapetu. V kuchyni zbylo místo i na menší jídelní stůl. 

Nechybí tu ani praktické osvětlení nad celou plochou pracovní desky a efektní lustrVenkovní světlo lze korigovat pomocí rustikálních žaluzií. 

Minimalistická kuchyň

5 kitchen 1317996 960 720

Pokud si potrpíte na moderní minimalismus, pak vás určitě nadchne tato neobvyklá kuchyně, která v sobě spojuje barvu světlého dřeva a výrazně oranžové cihlové zdi 

Jelikož se jedná o menší kuchyň, ve které by mohl být kvůli zdi problém umístit řadu horních skříní a polic, veškerý úložný prostor najdete pod pracovní plochou. Sporák je sice menší, zato nad ním nechybí výkonná a designová digestoř v bílé barvě, která ladí s barvou skříně a s barvou pracovní plochy.  

Kuchyni pak vévodí vestavěná lednice a mrazák a dřevěný strop, který ji výrazně otepluje. Co se týče dlaždic, ty jsou ve stejně světlém odstínu, jako úložné systémy.  

Kuchyně v černé a bílé 

6 photo 1484154218962 a197022b5858

Tato kuchyně je taktéž jednou z těch moderních typů kuchyní, avšak zároveň je trochu více klasická, než byla ta předchozí. 

Pracovní plocha je řešená řadou bílých skříněk bez úchytů, kterým vévodí bílá pracovní deska. Kontrastním prvkem je pak řada černých dlaždic, které se táhnou za celou pracovní plochou. Ty se dobře doplňují se spotřebiči v nerezové úpravě. Trochu netradiční je pak mikrovlnná trouba, kterou najdete přímo nad sporákem. 

Na lince nechybí předměty denní potřeby, jakým je například černý kávovar v blízkosti dřezu, nebo dochucovadla vedle sporáku. 

Kuchyň má jedno centrální osvětlení a pak dva oddělené lustry v černé barvě, které jsou důmyslně zavěšené nad jídelním stolem z bílých desek. Podlaha je v imitaci tmavého dřeva, které se doplňuje s barvou černých jídelních stoliček. (Které ale mohou být mírně nepohodlné, proto na ně můžete dát podsedák.)  

Finálními doplňkem je pak černo-bílý obraz na zdi a malá květina. 

Domácká kuchyně 

7 kitchen stove sink kitchen counter 349749

A nakonec, pokud si potrpíte na domáckost a teplo rodinného krbu, pak se inspirujte touto kuchyní. 

Díky řadě oken zde nebylo možné umístit horní skříňky. To si ale majitelé vynahradili tak, že protáhli pracovní plochu, pod kterou se skrývá dostatečné množství úložných skříněk. Těm vévodí světle šedá deska a jistě nádherný pohled z okna, který je orámován řadou barevných květináčů a tmavými roletami. 

Domácí spotřebiče jsou v chromované úpravě, která ladí se stříbrnými úchyty skříněk, takže kuchyň nepůsobí fádně. Nad sporákem nechybí vysoko umístěná digestoř. Podél celé plochy najdete řadu bílých, lehce retro laděných dlaždic. 

Nechybí tu ani bodové osvětlení podél celé linky a praktický věšák na chňapky. Podlaha ze světlého dřeva celou kuchyň otepluje a krásně ladí se stolem a židlemi z masivního dřeva. 

Věříme, že vás tyto kuchyně inspirují při zařizování vašeho vlastního království. 

 

 

Autorem článku je Kateřina

Ráda vařím a proto se s vášní věnuji tvorbě chutných receptů, které spojují tradiční chuťové lahůdky s moderním šmrncem. Mým cílem je přinést do každé domácnosti radost z kulinářského objevování a inspirovat ostatní k experimentování v kuchyni. Věřím, že dobré jídlo spojuje lidi a může být nejen lahodným zážitkem, ale i způsobem sdílení lásky prostřednictvím každého krůčku při přípravě.

Napsat komentář