Jak na medové kuličky typu „marlenka“ v 6 krocích – recept

Pokud už začínáte přemýšlet o tom, jaké cukroví připravíte na Vánoce, ale nemáte na jeho výrobu dost času, trn z paty vám vytáhne rychlé cukroví, které zvládnete během jednoho odpoledne. Jedním z nejžhavějších tipů jsou medové kuličky typu marlenka, po kterých se jen zapráší. Jak na ně?

Nakupování dárků, předvánoční úklid, uzávěrka v práci a všudypřítomné fronty. To jsou nástrahy, které na většinu lidí čekají na konci každého roku. Kdo má tedy brát energii ještě na pečení nějakého náročnějšího cukroví? Pokud to nechcete letos přehánět, zařaďte do výběru i některé druhy, které vám ušetří čas a budou stejně chutné, jako druhy cukroví, které pečete, když máte trochu více prostoru.

Jak na ně?

Recept na medové kuličky

pexels markus spiske 94443 scaled

Budete potřebovat:

  • 450 g hladké mouky
  • 150 g cukru moučka
  • 50 g lískových ořechů
  • 2 vejce
  • 2 lžíce jedlé sody
  • 4 lžíce medu
  • 60 g másla do základu + 200 g másla na krém
  • 1 plechovku karamelového Salka

Začněte tím, že smícháte mouku, cukr, ořechy a jedlou sodu. Poté přidejte všechny tekuté složky, ke kterým patří med, vejce a rozpuštěné máslo. Jakmile vypracujete hladké těsto, dejte ho na nějakou dobu do ledničky, cca 30 minut by mělo stačit. Těsto rozdělte na 4 stejně velké části a vyválejte z nich placky, které položíte na plech vyložený pečicím papírem a dáte je péct na 180 °C po dobu 10 minut.

Nakonec vám stačí udělat krém, který připravíte ze Salka a změklého másla. Vychladlé placky rozdrobte do mísy a část drobků dejte stranou, protože v nich budete obalovat koule. Krém smíchejte s drobky v míse a tvarujte kuličky, které ještě obalíte v drobcích, které jste si odložili stranou. Z praktických důvodů se hodí koule tvarovat, když je hmota studená, takže ji dejte na chvíli do ledničky.

Už jste tento recept zkoušeli? A pokud ano, bodoval?

Autorem článku je Kateřina

Ráda vařím a proto se s vášní věnuji tvorbě chutných receptů, které spojují tradiční chuťové lahůdky s moderním šmrncem. Mým cílem je přinést do každé domácnosti radost z kulinářského objevování a inspirovat ostatní k experimentování v kuchyni. Věřím, že dobré jídlo spojuje lidi a může být nejen lahodným zážitkem, ale i způsobem sdílení lásky prostřednictvím každého krůčku při přípravě.

Napsat komentář