Francouzský toast na slano se šunkou a sýrem: RECEPT

S novým rokem přicházejí nové pracovní povinnosti. Abyste měli dostatek energie v průběhu dopoledne, hodí se si dopřát alespoň malou snídani. Pokud nemáte chuť jíst neustále jen ovesnou kaši, můžete vyzkoušet i jednoduchý recept na francouzský toast. Jak na něj?

O Francouzích se říká, že si umějí vychutnávat život. Však, ne nadarmo jsou sociální sítě pravidelně zaplavované fotografiemi croissantů s bílou kávou a jahodovou marmeládou. Věděli jste ale, že si můžete k snídani dopřát i klasický francouzský toast?

Francouzskému toastu se občas říká pavézky. Tento termín označuje pečivo, které je obalené v těstíčku, které je vyrobeno z mléka a vajec. Následně se pečivo osmaží na malém množství oleje. Pravda, nejedná se o nejdietnější variantu snídaně. Na druhou stranu, pokud si ji dáte jenom občas, může zajímavě obohatit váš jídelníček.

Francouzský toast na slano se šunkou a sýrem

Níže se proto podíváme, jak se francouzský toast se šunkou a sýrem správně vyrábí.

Na francouzské toasty pro celou rodinu budete potřebovat:

  • 16 krajíčků bílého toastového chleba
  • 8 plátků sýra
  • 4 plátky kvalitní šunky
  • 3 vejce
  • 3 lžíce másla
  • ⅓ hrnku mléka

Udělejte si těstíčko z mléka a vajec. Nezapomeňte tyto ingredience pořádně rozšlehat vidličkou. (Pokud chcete, můžete mléko s vejci ochutit malým množstvím soli a pepře.) Následně pokládejte na půlky pečiva sýr, kus šunky a znovu sýr. Nakonec pečivo přiklopte druhou půlkou chleba.

Každý sandwich obalte ve směsi vajec s mlékem a dejte ho opékat v pánvi z obou stran na rozpuštěné máslo. Ideální doba opékání je 5-8 minut. Že je francouzský toast se šunkou a sýrem hotov poznáte podle toho, že má po obou stranách zlatavě hnědou barvu.

Pokud chcete, můžete si k této dobrotě udělat ještě malý zeleninový salát, který vám dodá vitamíny, minerály a pro tělo důležitou vlákninu.

Zkoušeli jste někdy francouzský toast, nebo dáváte přednost těm klasickým?

Zdroje informací

https://cs.wikipedia.org/wiki/Pavézky – Pavézky (česky)

https://www.landolakes.com/recipe/18515/ham-cheese-stuffed-french-toast/ – Francouzský toast se šunkou a sýrem (anglicky)

Autorem článku je Kateřina

Ráda vařím a proto se s vášní věnuji tvorbě chutných receptů, které spojují tradiční chuťové lahůdky s moderním šmrncem. Mým cílem je přinést do každé domácnosti radost z kulinářského objevování a inspirovat ostatní k experimentování v kuchyni. Věřím, že dobré jídlo spojuje lidi a může být nejen lahodným zážitkem, ale i způsobem sdílení lásky prostřednictvím každého krůčku při přípravě.

Napsat komentář