Francouzský toast na slano se šunkou a sýrem: RECEPT

S novým rokem přicházejí nové pracovní povinnosti. Abyste měli dostatek energie v průběhu dopoledne, hodí se si dopřát alespoň malou snídani. Pokud nemáte chuť jíst neustále jen ovesnou kaši, můžete vyzkoušet i jednoduchý recept na francouzský toast. Jak na něj?

O Francouzích se říká, že si umějí vychutnávat život. Však, ne nadarmo jsou sociální sítě pravidelně zaplavované fotografiemi croissantů s bílou kávou a jahodovou marmeládou. Věděli jste ale, že si můžete k snídani dopřát i klasický francouzský toast?

Francouzskému toastu se občas říká pavézky. Tento termín označuje pečivo, které je obalené v těstíčku, které je vyrobeno z mléka a vajec. Následně se pečivo osmaží na malém množství oleje. Pravda, nejedná se o nejdietnější variantu snídaně. Na druhou stranu, pokud si ji dáte jenom občas, může zajímavě obohatit váš jídelníček.

pexels roman odintsov 5836622 scaled

Níže se proto podíváme, jak se francouzský toast se šunkou a sýrem správně vyrábí.

Na francouzské toasty pro celou rodinu budete potřebovat:

  • 16 krajíčků bílého toastového chleba
  • 8 plátků sýra
  • 4 plátky kvalitní šunky
  • 3 vejce
  • 3 lžíce másla
  • ⅓ hrnku mléka

Udělejte si těstíčko z mléka a vajec. Nezapomeňte tyto ingredience pořádně rozšlehat vidličkou. (Pokud chcete, můžete mléko s vejci ochutit malým množstvím soli a pepře.) Následně pokládejte na půlky pečiva sýr, kus šunky a znovu sýr. Nakonec pečivo přiklopte druhou půlkou chleba.

Každý sandwich obalte ve směsi vajec s mlékem a dejte ho opékat v pánvi z obou stran na rozpuštěné máslo. Ideální doba opékání je 5-8 minut. Že je francouzský toast se šunkou a sýrem hotov poznáte podle toho, že má po obou stranách zlatavě hnědou barvu.

Pokud chcete, můžete si k této dobrotě udělat ještě malý zeleninový salát, který vám dodá vitamíny, minerály a pro tělo důležitou vlákninu.

Zkoušeli jste někdy francouzský toast, nebo dáváte přednost těm klasickým?

Zdroje informací

https://cs.wikipedia.org/wiki/Pavézky – Pavézky (česky)

https://www.landolakes.com/recipe/18515/ham-cheese-stuffed-french-toast/ – Francouzský toast se šunkou a sýrem (anglicky)

Napsat komentář